Сьогодні на любительському рівні можна займатися багатьма видами спорту і зі своїми досягненнями не виходити далі тренувального залу. Але бігуни – це виняток. Саме в цьому легкоатлетичному напрямі нині чи не найбільше любителів, які мають можливість демонструвати рівень своєї підготовки на численних забігах. А їх щороку все більше і більше. З’явилося чимало бігових організацій, що влаштовують цікаві старти, як на регіональному, так і всеукраїнському рівні. Годинні, добові і нічні забіги, ультрамарафони на 50 і 100 км, біг у горах чи з перешкодами, тематичні, благодійні і костюмовані старти… Обрати є з чого. Але чому звичайні бігуни, які усвідомлюють, що у них мізерні шанси виграти у професіоналів, не обмежуються щоденними пробіжками, а беруть участь у всіх цих масових заходах? Навіщо любителям брати участь у забігах? Своєю думкою діляться бігуни та психолог. А також до вашої уваги – огляд основних забігів 2019-го року.

“Бігати я почав 1,5 роки тому, – розповідає член Running club Poltava Юрій Башлій. – З дитинства любив спостерігати за змаганнями з різних видів спорту, особливо за Чемпіонатом світу з легкої атлетики. Із завмиранням серця я стежив за стадіонними баталіями, але завжди був по іншу сторону змагань. І я не міг навіть уявити, що будучи людиною, яка не любила уроки фізкультури (особливо біг), у 32 роки зможу виступати на змаганнях під егідою IAAF (Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій). За півторарічний період я регулярно брав участь у забігах, що відбуваються у різних містах країни. На сьогодні я вже подолав 1 марафон, 7 напівмарафонів та декілька змагань на менші дистанції. Кожне змагання дає безцінний досвід, на який можна спертися в майбутньому. На кожному старті ставлю перед собою найамбіційнішу ціль – покращити персональний рекорд. І кожна з подоланих дистанцій неповторна, має свій шарм та не схожа на решту.

Безперечно, ніколи не забуду свій перший змагальний досвід. Це напівмарафон у рідній Полтаві. Старт, на якому відчував, мабуть, найбільший мандраж, але разом з тим і шалену підтримку дружини, сестри, батьків. 21 км –  дистанція, яку іще ніколи не долав! А далі фініш, медаль, перші фото і чітке розуміння того, що ти в цьому спорті надовго.

Змагатися в інших містах теж надзвичайно цікаво. Організатори прокладають маршрути так, аби під час забігу можна було побачити всі найвідоміші та найцікавіші місця. Пощастило пробігтися Хортицею у Запоріжжі, найдовшою набережною Європи у місті Дніпрі, мальовничими вулицями Сум та Миколаєва і, звісно ж, самобутнім Києвом, який люблю до глибини душі.

Кожен забіг – це не лише нові емоції, а й нові знайомства. На Nova Poshta Kyiv Half Marathon-2018 сталася, як я вважаю, доленосна зустріч. Я познайомився з чудовими хлопцями Дмитром Скрипаєм і Бао І. За чашкою кави ми розговорилися, і хлопці запросили мене до бігового клубу Running Club Poltava, в якому тренувалися самі. Так я долучився до компанії енергійних, цілеспрямованих та нестримних людей, які стали моїми друзями і справжньою біговою сім’єю. З ними старти іще цікавіші! Чого тільки була варта наша 13-годинна подорож плацкартом до Миколаєва.

Для мене участь у забігах –  це, насамперед, перевірка власних можливостей, проміжний підсумок роботи, проведеної на тренуваннях. А ще, це неймовірний драйв від бажаних цифр, які бачиш на табло після перетину фінішу! Без змагань, без здорової конкуренції не буде прогресу і подальшого розвитку. Лише змагаючись, ти можеш показати, на що здатен. Дізнатися, ким ти є насправді, і чого можеш досягти. Тож брати участь у різних стратах в Україні та за її межами потрібно, цінно і важливо”.

Ще одна представниця Running club Poltava Анна Фомівка вже двічі посідала призові місця на полтавських забігах. Хоча до клубу долучилася менше року тому.

“У першу чергу забіги для мене – це нова, цікава траса. Адже під час повсякденних пробіжок зазвичай ти долаєш свої кілометри по одному й тому ж маршруту. Також участь у стартах клубом – це завжди святкова атмосфера, приємне спілкування, новий досвід, неймовірні емоції та незабутні спогади. Спочатку ми обговорюємо особливості підготовки і свої плани на забіг. А після фінішу починається найцікавіше – кожен ділиться пережитим. Оці емоції безцінні! Тільки заради них і варто брати участь у бігових заходах. У мене все почалося з забігу до 8 Березня у 2018 році. І після того хотілось ще і ще. Далі важливий старт був у Сумах – перший напівмарафон. Я не знала, за скільки часу пробіжу, як це буде, що відчуватиму. Я просто бігла і насолоджувалась моментом, краєвидами, підтримкою. Полтавські забіги також особливі. Ти приходиш туди і потрапляєш в таку теплу, домашню атмосферу, де майже всіх знаєш. І перед “своїми” хочеться показати себе ще на більш вищому рівні. І тоді включається подвійна мотивація. Коли я бігла «Полтавську ніч», то хотіла перемогти. І я посіла 2 місце! Взагалі всі старти Running club Poltava дуже класно організовані, створені максимально комфортні умови і панує особлива атмосфера. Не треба нікуди їхати і витрачати великі кошти, час на дорогу. Просто прийшов і отримав задоволення. Тому я вважаю, що до полтавських забігів треба долучатися по максимуму. Але в Барселону я б залюбки поїхала на напівмарафон. І в Київ. Там неймовірний масштаб і високий рівень організації.

– А не засмучує той факт, що у професіоналів неможливо виграти?

– Ні. Адже я в першу чергу змагаюсь сама з собою. Я бачу, як росту, покращую свої результати. Я любитель і тому просто люблю біг, насолоджуюсь спілкуванням і емоціями”.

Бачу мету – не бачу перешкод! Якщо вам важливо не просто бігати у задоволення, а відстежувати власну динаміку у результатах, то підготовка до забігу може стати у нагоді. Участь, як мета, допоможе поставити конкретні бігові цілі у певному часовому проміжку, що у поєднанні зі стараннями та азартом може підтягти розвиток навичок. Однак, якщо ви новачок, то варто зважати на запобіжні психологічні засоби, здатні допомогти розвинутися, а не розчаруватися – радить психолог Карина Тиморська.

 1. Порівнюйте себе з собою. Не важливо, який результат буде у більшості учасників. Важливо, які реальні результати для себе ви можете отримати, що робити швидше, що якісніше. Деталізуйте для себе, які конкретні зміни за час підготовки до забігу стануть для вас показником якості. Відштовхуйтесь від реалій власної фізичної форми.

 2. Мета – це участь, а не загальний результат забігу. У власній уявній турнірній таблиці займіть перше місце вже завдяки тому, що ви наважились, та рухайтесь у напрямку своїх результатів.

 3. Зберігайте баланс критики та похвали. Відмічайте власні здобутки, приділяйте їм внутрішню увагу БІЛЬШЕ, ніж недолікам. Подумайте, з чим ви справляєтесь, що у вас вже виходить і який фундамент для подальшого розвитку це дає.

 4. Помилки – це простір для розвитку. Без картань та дорікань у бік власної персони, по завершенню забігу, проаналізуйте, що конкретно наступного разу ви хочете змінити, як удосконалитись, які конкретні кроки в цьому напрямку готові зробити. Отримайте свої уроки, а не здавайте екзамен бігуна.

 5. Під час забігу радійте моменту, відчувайте себе частиною спільноти, людиною, що МОЖЕ рухатись не лише в буквальному сенсі, але й по життю, в той час, коли більшість ще лежить на дивані.

 6. Відсвяткуйте, незалежно від результату, бо основний успіх новачка у будь-якій справі – це готовність наважитись та спробувати. Ви це вже змогли!

Огляд основних стартів 2019-го року

«Готуй сани влітку, а воза – взимку» – радить народна приказка. Running club Poltava вже визначився зі стартами 2019 року. На відкритій зустрічі для представників клубу та усіх охочих актив презентував огляд найбільш цікавих та популярних бігових заходів України та світу. Біговий рік частина членів організації відкриє вже 10 лютого у Барселоні, де відбудеться напівмарафон, що минулого року зібрав майже 14 тисяч учасників. Море, сонце, швидкісна траса, яка пролягає одним з найкрасивіших міст Європи, і комфортна температура для бігу +14 °С – чудова нагода на кілька днів втекти від сірих і холодних буднів і незабутньо відкрити сезон забігів.

Ще один Міжнародний старт, у якому візьмуть участь представники Running club Poltava, відбудеться 18-19 травня у Ризі. Це буде перший закордонний марафон клубу. Цей старт має довгу історію – вперше його провели 27 років тому. А з 2007 року траса, по якій проходить забіг, сертифікована за стандартами Міжнародної Mарафонской Aссоціаціі (AIMS). Завдяки високому рівню організації Ризький марафон отримав світове визнання і в травні 2015 року зібрав 26 000 бігунів із 69 країн.

Традиційно Running club Poltava долучиться до бігових заходів Ukraine Sport Events:

 • 24.03.2019. Kharkiv Half Marathon 2019.
 • 14.04.2019. ZHYTLOBUD-1 Kharkiv International Marathon 2019.
 • 07.09.2019. STRONG RUN 2019.

З-поміж івентів Top Runners члени Полтавського бігового клубу не оминуть увагою:

 • 05.2019. KYIV EURO MARATHON 2019 (марафон, напівмарафон, 12 км, 6 км, командна марафонська естафета);
 • 06.2019. Київський Ультрамарафон 2019 (100к, 50к, 25к, естафетна гонка 100к, естафетна гонка 50к).

На 2019-й біговий сезон організація “NewRun” збільшила кількість міст, що входять в серію Гран-прі, поки що до 7-ми (в планах – до 8-ми). Але розділила старти на два сезони: весна і осінь.

 • 21.04.2019 – Нова Пошта марафон Запоріжжя
 • 28.04.2019 – Нова Пошта напівмарафон Суми
 • 19.05.2019 – Нова Пошта напівмарафон Черкаси
 • 08.09.2019 – Нова Пошта Космічний напівмарафон Житомир
 • 15.09.2019 – Нова Пошта напівмарафон Полтава
 • 22.09.2019 – Нова Пошта напівмарафон Чернігів
 • 03.11.2019 – Нова Пошта напівмарафон Миколаїв

Серед стартів Run Ukraine полтавські бігуни націлені на такі заходи:

– 07.09.2019. Nova Poshta Kyiv Half Marathon (21.0975 км, 10 км, 3*5 км + 6,0975 км(Relay), 4.2 км);

– 26.05.2019. Interpipe Dnipro Half Marathon (21.0975 км, 10 км, 3*5 км + 6,0975 км(Relay), 4.2 км);

– 06.10.2019. Wizz Air Kyiv City Marathon (дистанції 42.195 км та 21.0975 км сертифіковано AIMS);

– 20.10.2019. Zaporizhstal Half Marathon (21.0975 км, 10 км, 3*5 км + 6,0975 км(Relay), 4.2 км).

Для першого подолання марафонської дистанції члени Running club Poltava часто обирають Білоцерківський марафон, що має швидкісну трасу для встановлення особистих рекордів. У 2019 році він відбудеться 6 жовтня.

І звісно ж, головними стартами у 2019-му році для членів Running club Poltava будуть клубні бігові івенти.
Ltava run racing – 8 червня 2019 року
Прирічковий крос – 6 липня 2019 року
Полтавська ніч – 28 вересня 2019 року

Нічний забіг "Полтавська ніч 2018"

Нічний забіг "Полтавська ніч 2018" від Running club Poltava – свято спорту, здоров‘я та гармонії , сили волі та цілеспрямованості відбулося у Полтаві, оповите нічною темрявою, воно вкотре демонструє, що клуб надихає та об`єднує, відкриває нові горизонти та можливості містянам.Дякуємо Всім учасникам та партнерам, що підтримали наш захід! #runningclubpoltava #ябіжуполтавськуніч #полтава

Opublikowany przez Running club Poltava Wtorek, 25 września 2018

 

2018-й був багатим на бігові події. Усі вони залишили по собі заслужені медалі, яскраві світлини та неповторні емоції. Але наступний рік обіцяє бути не менш цікавим та насиченим бігом. Тож побігли разом з нами назустріч 2019-му!