Сумка або пояс для бігу – це зручний атрибут, без якого складно уявити довгу пробіжку. Адже з собою доводиться брати телефон, ключі, воду, часом гроші, серветки чи інший дріб’язок. Руки мають бути вільними від зайвої ноші. Тому найкращим рішенням є сумка, що кріпиться на талії й не заважає бігу.

Різноманіття таких аксесуарів в продажу як розширює можливості вибору, так і збиває з пантелику. Але можна визначити коло питань, відповіді на які допоможуть вам швидко обрати правильну сумку для бігу:

  • Для якої мети потрібен пояс для бігу (тренування, змагання, довжина дистанції)?
  • Які речі і в якій кількості плануєте класти в пояс?
  • Який обсяг кишені необхідний, виходячи з попередніх пунктів?
  • Чи потрібні окремі відсіки для пляшок?
  • Який тип застібки вам більше зручний – замок або на липучці?

Види бігових поясних сумок

Бігові сумки умовно діляться на категорії за обсягом і функціональним особливостями.

Беговой пояс

Біговий пояс

Біговий пояс – найбільш мінімалістичний варіант, служить для кріплення стартового номера і розміщення кількох енергетичних гелів. В деякі моделі можна причепити маленькі пляшечки для рідин. Гелі або пляшечки розподіляються по всьому поясу. Такі аксесуари вдалі для змагань на будь-які дистанції, навіть ультраранери використовують їх в комбінації з біговим рюкзаком.

Основна перевага – мінімальна вага і можливість вирішити кілька проблем за допомогою майже невагомої «ганчірочки». При наявності спеціальних кріплень до такого поясу можна прикріпити палиці для бігу, чим користуються трейлранери-мінімалісти.

Пояс для бега с одним карманом Deuter Neo Belt II

Пояс для бігу з однією кишенею

Виробники часом випускають одну модель з різним об’ємом кишені. В основному ці обсяги варіюються від 100 до 500 мл. На яку сторону носити кишеню – спереду або ззаду, особисте рішення кожного. Залежно від обсягу в таку поясну сумку для бігу може влізти досить багато речей. Наприклад, кілька гелів або батончиків, телефон, ключі, налобний ліхтарик при необхідності, гроші або платіжна карта.

В 400-500 мл кишеню влізе і компактна вітрівка, але займе майже весь обсяг. У таку бігову поясну сумку може поміститися, наприклад, маленька пляшечка soft-flask (м’яка) з водою.

Головна перевага такого пояса – функціональний обсяг кишені. З таким аксесуаром можна вирушати на тривалі тренування і повертатися з купою нових фото, особливо якщо ваше тренування проходить в мальовничих місцях.

Сумка для бега с карманом для бутылки Salomon Twin Belt

Сумка для бігу з відсіком для пляшки

В деяких сумках для бігу додається спеціальна кишеня або петля для кріплення пляшки. Такі моделі продаються, як правило, вже з пляшкою, що є приємним бонусом. Найчастіше розмір кишені «заточений» під «рідну» пляшечку, а пляшки інших форм і обсягів погано поєднуються з поясом для бігу. При покупці варто для себе визначити, який обсяг пляшки вам потрібен, і виходячи з цього вибирати пояс.

Деякі пояси для бігу мають 2 і навіть 4 кишені для пляшок.

Основна перевага сумки для бігу з пляшкою – можливість бігати дуже далеко, маючи з собою необхідний запас рідини.

Многофункциональная сумка для бега с несколькими карманами и отсеками Salomon Advanced Skin S-Lab 3

Багатофункціональна сумка для бігу з кількома кишенями і відсіками

Зручність таких сумок залежить від технологічних рішень виробника. Одні поміщають всі кишені на одній стороні, інші – розподіляють кишені спереду, ззаду, вздовж поясу. Одні надають значення матеріалу поверхні, що контактує з тілом, інші не дуже. В деякі сумки для бігу можна помістити пляшечку з водою, в інші ні. Що краще – залежить від суб’єктивних оцінок.

Перевага таких сумок – можливість використання на довгих дистанціях з максимальним набором речей, зручність і легкість.

Перевага більшості сумок для бігу в тому, що вони відносно недорого коштують, і можна купити кілька поясів для бігу під різні завдання. Наприклад, для багатогодинних тренувань вдалі сумки з пляшкою. Для змагань, де важливий кожен грам ваги, є пояси без пляшок, адже на нормальних забігах завжди передбачені пункти з водою. Звісно, якщо йдеться про складні довгі трейли, то для них потрібні рюкзаки для бігу. Але про це іншим разом.