Полтавський клуб любителів бігу заснований 2016 року. Історія цієї бігової спільноти почалася з пробіжок у колі друзів. Про клуб активно заговорили завдяки 30-тиденному марафону «Біжу заради дітей», за результатами якого учасники забігу встановили рекорд України за щоденне подолання напівмарафонської дистанції протягом тридцяти діб. А після першого офіційного старту «Полтавська ніч-2017», організованого RCP, ряди клубу поповнилися новими членами і зараз їх налічується близько 100.

За 5 років існування клубу:

 • 106 його членів здолало напівмарафон;
 • 63 бігуна – марафон
 • 12 осіб – дистанцію 50 км;
 • 7 осіб – 100 км;
 • 7 осіб – Стронгран 66,6 км
 • 9 осіб – забіги з перешкодами (RACE NATION/ДИКА ГОНКА/Legion).

За 5 років клуб виховав і триатлетів.

 • 7 осіб – спринт;
 • 3 осіб – олімпійка;
 • 3 осіб – Ironman 70.3;
 • 1 особа – IRONMAN 140.6.

Незмінно усі 5 років тренування проводять інструктори Дмитро Кербут та Григорій Юхимець. А також індивідуально працюють з членами клубу тренер з триатлону Валерія Глухова та тренер з плавання Михайло Мандрика.

За 5 років з’явилося три традиційних офіційних старти – «Полтавська ніч», «Ltava Run Racing», «Прирічковий крос». Не зважаючи на карантин, ми провели наш улюблений атмосферний старт ”Полтавська ніч”. І хоча в форматі онлайн, але це не завадило влаштувати батл між найшвидшими бігунами та долучити до участі близько трьохсот любителів бігу з усієї України. Також уперше Running club Poltava та Європейське співтовариство з охорони праці ESOSH провели благодійний онлайн-забіг «БІЖУ ЗА БЕЗПЕЧНУ ПРАЦЮ», щоб привернути увагу до проблеми високого рівня травматизму та низької культури безпеки на виробництві. Зібрані кошти передали сім’ям загиблих від нещасних випадків.

Список наших забігів поповнився новим форматом “Голодні ігри”. Це дистанція 15 км по трейловій трасі та з чотирма пунктами випробувань. У серпні відбулися перші голодні ігри для індивідуальної, а в жовтні – для групової участі. До других голодних ігор долучилося 14 команд!

А ще вирвалися клубом на майже єдиний у 2020 році офлайновий старт – Київський ультрамарафон. І в нашій родині з’явилося кілька нових ультрамарафонців, які здолали 50 та 100 кілометрів. Більше того – наша Анна Маслова посіла друге місце серед жінок, уперше вийшовши на старт 100-кілометрової дистанції й жодного разу не перейшовши на крок.


Коли ж відмінили Wet Hills, на який збиралися наші одноклубники, ми організували свій забіг – Гожули трейл. Стараннями Віталія Сердюка була розмічена цікава траса і кожен охочий зміг відкрити для себе новий маршрут.

Ми недарма називаємо наш клуб біговою родиною. Сюди не потрапляють випадкові люди. Хто приєднується до нас, той з нами надовго. Ми цінуємо кожного нашого члена бігової сім’ї. Завжди охоче запрошуємо новеньких до своїх рядів, але в почесні члени клубу приймаємо лише тих, хто здолав з нами добру сотню кілометрів, показав своє бажання бути частиною нашої спільноти. Тож традиційно у день народження клубу членські карти вручили Анні Гаркун, Наталії Хохулі, Роману Базалію, Сергію Іваненку, Олені Василець, Марії Бугаєвській.

Учасникам в 2021 році Running club Poltava пропонує:

 • комфортні умови для тренувань в манежі або на стадіоні “Ворскла” під наглядом інструкторів;
 • участь у відкритих Runday;
 • участь в сімейному корпоративному відпочинку клубу;
 • тематичні зустрічі з успішними людьми в області спорту, реабілітації та харчування;
 • клубну знижку на участь в стартах від Running club Poltava та бігові забіги України;
 • персональні плани з бігу та плавання за окрему плату.

Яким же буде 2021 рік для Running club Poltava?

Незабаром відкриється реєстрація на серію забігів Голодні ігри. Учасникам так сподобався цей формат, що ми вирішили створити “Голодні ігри trail league”. Три старти в рамках ліги заплановані на 10 квітня, 26 червня та 23 жовтня.
Ще кілька новацій – походи вихідного дня від нашого бігуна-орієнтувальника Віталія Сердюка та Кемп run в серпні у Карпатах – це поєднання активного відпочинку в горах, тренувань та участі в гірському трейлі Chornohora Sky Marathon.
А восени чекаємо усіх на улюбленому нічному старті – 5-тій Полтавській ночі, яка запланована на 11 вересня.

5 років Running club Poltava! Це перший серйозний ювілей. Але традиції незмінні – як і завжди, у день народження нашого клубу ми влаштували зустріч для всіх любителів бігу. Цьогоріч почесною гостею свята стала срібний призер Олімпійських ігор та Чемпіонату світу, спортивний директор Run Ukraine, засновник авторського бігового клубу Irynaweek, тренер, лектор, лідер думок, мама двох доньок Ірина Ліщинська. Вона поділилися з присутніми своїм спортивним та життєвим досвідом, власним баченням розвитку бігової культури в Україні, відповіла на питання присутніх та порадувала найактивніших подарунками від партнерів.

Свято лишило по собі незабутні спогади. Та найбільше позитивних емоцій викликав відео, присвячене 5-річчю клубу. І якщо ви не потрапили на наш день народження, у вас є чудова нагода переконатись, що ми найвеселіший клуб любителів бігу)

https://www.facebook.com/genadiy.polovih/videos/3705709309506942