«Скільки можна?!», «Мені потрібна жінка, а не марафонець!», «А борщ мені кросівки твої зварять?», «Яка користь з тих твоїх марафонів?», «Я не хочу, щоб ти цим займалася» – широкий варіативний ряд фраз, якими чоловік прагне відмовити дружину від чергового марафону чи просто забороняє приступати до підготовки.

Чому це відбувається?

За позицією чи забороною займатися бігом та підготовкою до марафону, швидше за все, будуть стояти інші неозвучені та незадоволені потреби чоловіка. Такі, як:

– потреба у домашньому затишку;

– потреба у більшій увазі зі сторони жінки;

– потреба у спільному проведенні вільного часу;

– потреба займати чільне місце у житті дружини;

– чи навіть потреба у визнанні.

Список можна доповнювати та розширювати, виходячи з індивідуальних особливостей особистості чоловіка.

У той же час за бажанням жінки взяти участь у марафоні чи присвятити більше часу бігові також будуть стояти потреби. Наприклад:

– потреба у самореалізації;

– потреба у вільному просторі та часі;

– потреба у якісному спілкуванні;

– потреба удосконалюватись;

– потреба досягати успіху та інші, в залежності від особистості жінки.

Тобто, зустрічаються не заборона чоловіка та бажання жінки, а внутрішні необхідності кожного з них, які впливають на якість стосунків та якість життя загалом. На вагах не «бажання» vs «бажання», а «потреба» vs «потреба». Тобто, нехтувати не можна, важливо зрозуміти.

Що робити?

  1. Почути та висловити несказане.

Уявіть, що замість «Я тобі забороняю» ви чуєте «Ти важлива для мене, я хочу проводити більше часу разом». А замість «Я хочу пробігти марафон!» – «Мені важливо відчувати, що я можу досягати мети та рухатись по життю у обраному напрямку». Приводів для скандалу менше, а для домовленостей значно більше. Тому важливо перейти з режиму «аргумент-контраргумент» у розмові з чоловіком в режим «я прагну тебе зрозуміти». Коли ви виявите справжню потребу за лозунгом «Не хочу, щоб ти це робила», з`явиться можливість порозумітись та врахувати потреби кожної сторони.

  1. Час для сім`ї, стосунків та хобі.

Щоб показати достойний результат, потрібно активно тренуватись за чітким графіком. Теж саме стосується і стосунків. Якщо хочете, щоб ваше подружнє життя вас тішило, надихало та підтримувало, то без регулярних «тренувань» не обійтись. Впишіть до свого тижневого графіку обов’язкові 1-2 години спільного часу з чоловіком та родиною. Не перебування одночасно вдома чи іншому місці, а якісна взаємодія один з одним, увага та інші приємності.

  1. Підтримуйте один одного.

Прагнете підтримки з боку чоловіка? Проаналізуйте, як часто ви його підтримуєте самі, говорите щирі слова вдячності, вірите в його силу і кажете йому про це. Важливо зрозуміти, який баланс критики та підтримки у вашому союзі загалом. Якщо критика, навіть з позиції «хто ще скаже правду» переважає, то починати зміни потрібно з себе. Змінити фокус уваги з того, що не влаштовує на те, що радує, підтримує, в першу чергу в собі, а потім і в близьких. Говоріть щиро, від серця та якомога частіше.

  1. Що додає спорт у життя?

Коли ви чуєте аргументи проти марафонів та бігу, то, швидше за все, увага концентрується навколо того, що ви не робите та що втрачаєте, допоки бігаєте.

Обговоріть з партнером, що саме додає спорт у ваше особисте та спільне життя. Наприклад:

✔️здорове, спортивне, підтягнуте тіло;

✔️вмотивоване та цілеспрямоване оточення;

✔️якісне проведення часу;

✔️підвищення самооцінки і т.д.

Можливо, якийсь з цих пунктів буде доречним і вашому чоловікові. Якщо так, то читайте наступний пункт.

  1. Залучайте та розділяйте.

Приведіть чоловіка на тренування, познайомте з цікавими людьми, залучіть, як вболівальника та навіть як активного учасника. Підбадьорюйте, підтримуйте, помічайте прогрес, пишайтесь його успіхами. Тоді біг може стати часом, який ви проводите разом, тим, що об`єднує не лише вас, як чоловіка та жінку, а навіть як родину.

Усім бігу, трішки марафону, але багато взаєморозуміння і гармонії!

Публікацію підготувала психолог Карина Тиморська