Офіційні старти – це невід’ємна частина життя кожного бігуна. Це неповторні емоції, які заряджають та мотивують. Це шанс змагатися на рівні з професіоналами. Це можливість покращити свої результати. Це завжди новий досвід, спілкування з однодумцями і маса фото, вражень та спогадів.

Ltava Run Racing відбувся вже вдруге. Це єдиний в Україні годинний забіг на діючому картодромі «Лтава». Він відкритий 26 червня 1988 року у селищі Розсошенці, що фактично примкнуло до околиць Полтави. За своїми характеристиками, картодром «Лтава» вважається одним із найкращих на території України та СНД. Траса довжиною 1050 метрів відповідає міжнародним стандартам. Ширина полотна становить 9 метрів, ширина стартової зони — 14 метрів. А чому саме ця локація стала місцем проведення годинного забігу, розповів автор ідеї, засновник і головний організатор Ltava run racing Валерій Ручка.

Як відомо, першим нашим офіційним забігом був Прирічковий крос. Вже потім ми організували більш масштабне дійство під назвою Полтавська ніч. Мені хотілося розширити список наших стартів новим, крутим івентом. Тож таке місце було обрано невипадково. Ця траса створена для автоперегонів, що добре і для бігунів. Адже вона рівна, майже відсутній набір висоти, з ідеальним покриттям. А ще не доведеться непокоїти полтавців через перекриті дороги. Картодром – абсолютно автономна локація, що знаходиться на межі Полтави. Крім того, я думав над форматом забігу. І вирішив, що на такій крутій локації не може бути стандартних бігових дистанцій. Так виникла ідея годинного забігу. А назва Ltava Run Racing акумулює в собі сімбіоз тих активностей, які вдихають життя в цю підзабуту локацію.

Торік подія зібрала 120 бігунів з Полтави та області, інших регіонів України і навіть США. Цьогоріч на старт вийшов 181 учасник з Полтави, Решетилівки, Кобеляк, Білоцерківки, Пирятина, Кременчука, Лубен, Чутового, Хорола, Докучаєвська, Дніпра, Харкова, Києва, Броварів, Борислава… Ось така географія учасників цьогорічного годинного забігу на картодромі.

Організатори Ltava Run Racing метою заходу вважають не тільки популяризацію та розвиток здорового способу життя і любительського бігу, як масового виду спорту, а й презентацію туристичної привабливості Полтави серед жителів інших міст України. Саме тому цьогоріч забіг Ltava Run Racing став частиною більш масштабного івенту «Вікенд у Полтаві», в рамках якого також провели Міжнародний гастрономічний фестиваль «Полтавська Галушка» та Міжнародний фестиваль сучасної шведсько-української поезії Meridian Poltava.

Це не єдина трансформація, що сталася з Ltava Run Racing. Уперше відбувся безкоштовний дитячий забіг перед стартом дорослих, під час якого діти бігли 1 кілометр – одне коло картодрому. А ще медалі – якщо торік вони дісталися лише призерам та переможцям, то у 2-му годинному забігу їх було вже двісті! Змінився й девіз івенту.

Завдання учасників бігти по кілометровому колу рівно годину. Такий формат забігу оптимальний як для професіоналів, так і любителів, як для початківців, так і для вже досвідчених бігунів. І якщо минулого року івент відбувся під гаслом “А скільки пробіжиш ти рівно за годину?”, то цьогоріч усіх охочих ми закликали “Бігти у зоні комфорту”, – наголосив Валерій Ручка. – Існує стереотип, що всі зміни починаються за межею зони комфорту. Начебто, доки ми не опинимось в стресовій ситуації, зрушити з місця та щось змінювати не з’являється жодного бажання. Але в нашому повсякденному житті й так чимало потрясінь. То чи варто свідомо підштовхувати себе до чергових випробувань? Саме тому Running club Poltava створив антистресовий забіг – Ltava run racing. Адже біг по колу не лишає шансів збитися зі шляху. Це той формат івенту, де кожному приємно й комфортно долати кілометри до фінішу. І ми, попри спеку, доклали максимум зусиль, щоб учасники бігли в своє задоволення.

В учасників забігу була рівно година і коло. І тільки вони вирішували, яку ціль поставити перед собою: беззаперечна перемога, особистий рекорд, гідний дебют, насолода від процесу чи дружня підтримка.

Абсолютний переможець Антон Заїченко з Кременчука здолав за годину 17,212 м. Йому не вистачило зовсім трішки, щоб побити рекорд траси 17,365 м, який минулого року встановив Олександр Маслак з Лубен. Ось наші переможці:

Діти, дистанція 1 коло/1 км:

Дівчатка

 1. Мичко Уляна
 2. Помазан Вікторія
 3. Кривоніс Марія

Хлопчики

 1. Ручка Владислав
 2. Помазан Денис
 3. Сурмач Давид

 

Дорослі за 1 годину:

Жінки

 1. Карпенко Ольга, 13,345 км
 2. Бондаренко Софія, 13,112 км
 3. Ігуш Тамара, 12,795 км

Чоловіки

 1. Заіченко Антон, 17,212 км
 2. Тертишкін Сергій, 16,980 км
 3. Маслак Олександр, 16,870 км

 

Володарі 1-3 місць на дитячому забігу отримали подарункові сертифікати на 100 грн, а в дорослому – на 700, 500 і 300 грн.

Офіційні результати можна переглянути за посиланням.

https://timer.org.ua/rez/ltava2019.htm?fbclid=IwAR30Dd3LUVWKCXR_hlQOfdzzHSnQKEUOsRJKm2hyU_ovIyBIUEqmqz1VSmQ

Ми безмежно вдячні всім партнерам, які підтримали наш забіг:

 1. Meridian Poltava за книги сучасних українських авторів, які дісталися переможцям та призерам годинного забігу.
 2. Організаторам Міжнародного гастро-фесту «Полтавська галушка-2019» за запрошення на автентичне українське весілля для найшвидших бігунів.
 3. Заступнику голови обласної ради Анатолі Ханку за фінансову підтримку.
 4. Компанії New run за надані чіпи для точної фіксації результатів годинного забігу.
 5. Buvette за екологічну й чисту бутильовану воду для учасників.
 6. Медцентру «Медіон» за подарункові сертифікати на оздоровлення в соляній кімнаті та своєчасну, професійну та ефективну допомогу лікарів.
 7. Виробнику Vitalice за морозиво, подароване переможцям та призерам.
 8. Мережі кав’ярень «Фісташка» за вухату каву зі знижкою для всіх учасників.
 9. Закладу «ЧаШе» за подарункові сертифікати на відвідування чайної/китайського ресторану.
 10. «Автосервіс-Альянс» – офіційному дилеру Fiat, Mazda та BMW у Полтаві за презентацію авто.
 11. Dj Artem Blizzard за музичний супровід заходу.
 12. Фотографам Богдану Проскурову, Яні Мироненко, відеографу Нікіті Маркіну та всім полтавським ЗМІ, які завітали на наш забіг.
 13. Танцювальному колективу «SOUL DANCE».
 14. Мережі квіткових магазинів Полтави “Солофлора” за букети переможцям.
 15. Кондитеру Наталії Тумко за брендовані пряники.
 16. Волонтерам за неоціненну допомогу у проведенні забігу.
 17. Інструкторам Spartak GYM фитнес-клуб за розминку для учасників.

– Сподобалась активна розминка, водні пістолети від вболівальників, чудова підтримка волонтерів, два пункти гідратації і вода після кожного кола. Дякую Running club Poltava! Хочу ще, – написала Ольга Дудка.

– У минулому році для мене захід став першим офіційним забігом, після якого моє життя набуло інших кольорів. Наприкінці травня 2018 року я вперше потрапила на відкрите тренування нашого клубу, а 9 червня на Ltava Run Racing пробігла свою першу десяточку. Тоді для мене це було великим випробуванням і муками. У цьому році це був біг в зоні комфорту. Реально, я кайфувала на кожному метрі траси. Це мій найулюбленіший біговий івент. Я нереально пишаюся тим, що є частинкою бігової родини RCP. Дякую активу клубу і всім учасникам за величезну дозу ендорфінів! – поділилась враженнями Юлія Пшенична.

– LtavaRunRacing 2019 – мій перший досвід в забігу не на дистанцію, а на час. Закінчивши з результатом 11 км, зрозумів, що одна година – дуже навіть немало. Одним з найприємніших моментів в таких забігах є відчуття фінішу. Я не про червону стрічку, а про думки в голові. Ти добіг! І неважливо, що не потрапив на призову тумбочку. Головне, що ти поборов свою лінь. Як говорив класик, найбільша перемога – це перемога над собою! І якщо ви не бували на таких забігах, то знайте, яка там неймовірна атмосфера, ти просто фізично заряджаєшся цією енергетикою. Дякую всім одноклубникам з Running club poltava – чув і бачив вас на кожному кілометрі! – розповів Богдан Гавриш.

Наш другий годинний забіг на картодромі відбувся! Ми отримали безліч позитивних відгуків про цей захід, і всі добрі слова переконують нас, що ми йдемо у вірному напрямку! Дякуємо всім, адже кожен з вас став частинкою цього неймовірного дійства. Ми разом створили незабутню історію під назвою Ltava run racing-2019. Ми вже готуємось до відкриття реєстрації на наші наступні забіги — Прирічковий крос 6 липня та Полтавська ніч 28 вересня. Тому — до зустрічі!