Маршрут: Державна інспекція з карантину рослин по Полтавській області (Заячий провулок, 10б) → Дослідне поле → Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М.І.Вавілова → Дендропарк → Дослідне поле → Заячий провулок.

Герой: Анна Маслова. Бігати почала ще під час навчання в інституті. Ніколи не любила спринтерський біг і не вкладалася в нормативи. Хоча з задоволенням бігала довгі дистанції, але спочатку лише влітку.

«Мені подобається стан, коли ти біжиш. Як правило, я бігаю вранці, коли все прокидається навколо. І тебе наповнюють неймовірні внутрішні відчуття. Любов до бігу посилилася завдяки моєму тренеру, з якою ми стали бігати більш активно. А потім на «Полтавській ночі-2017» я познайомилась з представниками Running club Poltava. Це для мене був перший офіційний старт і справжня авантюра, злам шаблонів. Я хоч і чула про забіги, які проводять, але вони ніколи мене не цікавили. Тому що я завжди сама на пробіжках, в тихих і відлюдькуватих місцях. Не любила бігати серед людей, тим більше з натовпом і при світлі дня. А тут почула про «Полтавську ніч». Сподобалось, що в темний час доби – думаю, вже психологічно легше буде вийти зі своєї зони комфорту. І 10 км – це моя звична дистанція, бо в мене переважно були годинні пробіжки. Я таки переступила цей внутрішній бар’єр, хоча навіть друзям заборонила їхати мене підтримувати. І мені сподобалось. Мабуть, адреналін зробив свою справу і дебют для мене виявився вдалим – я посіла третє місце і вперше опинилася на «тумбочці». Але найбільше мене вразила не перемога, а дружна команда, яка все це організувала з неймовірною любов’ю. Я зрозуміла, що ці люди отримують ті ж самі відчуття від бігу, що і я. Тільки якщо я генерувала ці емоції в собі, то вони несли їх в маси. Після «Полтавської ночі-2017», з 1 жовтня почалися перші відкриті тренування клубу, до яких я теж долучилась, і моя любов до бігу розцвіла з новою силою, ще більше розкрилася в колі однодумців».

Про маршрут “Дослідне поле-Дендропарк: «Цей маршрут мені близький і я добре знаю Дендропарк, тому що тут виросла і живу. Студенткою регулярно бігала навколо Дослідного поля, а потім захотіла зробити годинну пробіжку і зрозуміла, що треба забігти далі. Так і додалось коло ще по Дендропарку. Цей маршрут я розробила сама, придумала його для себе багато років тому. Але дана дистанція непроста, тому що нерівна поверхня, гірки. Але є й переваги – немає людей, машин, м’який ґрунт, чудова природа, свіже повітря і для урізноманітнення щоденних пробіжок – це чудовий варіант. Такий собі міні-трейл.»

Оцінка маршруту героєм (за 5-бальною шкалою)

Покриття дистанції: 4 (під час бігу дендропарком треба уважно дивитись під ноги, бо існує ризик травмуватися через природню ямковість рельєфу та численне коріння дерев. У деяких місцях швидке пересування ускладненими хащами)

Транспортна завантаженість: низька (поодинокі машини можуть трапитися лише на початку маршруту)

Природа: 5

Оцінка маршруту: 5

Загальна протяжність: 11 км (відстань можна збільшити, пробігши Дендропарком ще більшу відстань)

Цікаві об’єкти:

  1. Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М.І.Вавілова, на подвір’ї якої розміщений вавіловіарій, де можна побачити цікаві насадження. Навесні тут неймовірною красою вражає магнолія.
  2. Полтавський міський парк (дендропарк) – єдиний в обласному центрі природоохоронний об’єкт загальнодержавного значення, що розташований на полі Полтавської битви поблизу селища Яківці на площі 124,5 гектара, закладений у 1962 р. Він поєднує елементи ландшафтного і дендрологічного парків. Цей парк з оглядовими майданчиками, багаточисленними галявинами, каскадом ставків, на яких можна побачити лебедів та качок, плутаними стежками, тінистими алеями має багату колекцію деревних і чагарникових порід (понад 200 видів, в т. ч. екзотичних).
  3. Будинок — у минулому дача М. В. Скліфосовського, поруч з яким росте тополя канадська, посаджена вченим. Також по маршруту можна побачити й інші історичні будівлі.

На героїні: французькі кросівки ТМ Kalenji – маловідомий в Україні бренд. Анна використовує їх влітку. Ще одна літня пара – кросівки Puma. Загалом же перші бігові кросівки героїні – це Saucony. Наступними стали Brooks, якими Анна задоволена найбільше.

«Коли я почала активно бігати у жовтні 2017 року, то в мене за 8 місяців з’явилось 4 пари кросівок. Спочатку я думала, нащо багато бігового взуття: куплю одну пару і вони в мене будуть на всі випадки життя. Та не так сталось, як гадалось. І я тепер, як і всі бігуни, не можу втриматись від покупки нових кросівок».

Годинник: Garmin Forerunner 220.

«Це не «наворочена» модель, але мене все влаштовує. Я не любитель порпатися в налаштуваннях, тому може і не відкрила для себе весь потенціал цього гаджету. Використовую лише основні функції: темп, пульс, відстань.»

Головна бігова мрія: пробігти напівмарафон за 1:40, дебютний марафон і потрапити на ще один забіг в Європі (перший – Sportisimo Prague Half Marathon-2018).

“Personal best”:

  • INTERPIPE Dnipro Half Marathon-2018 – 21,0975 км за 1:43:01
  • Годинний забіг “Ltava Run Racing-2018» – 1 місце (13 400 м за 1 годину)
  • Полтавський благодійний забіг «Біжу заради здоров’я дитини-2018»: 3 місце, 5 км за 25:37
  • «Полтавська ніч-2017» – 3 місце, 10 км за 48:34

Бігова фішка: Анна Маслова не приходить і не приїздить на тренування Running club Poltava, які щовівторка та щочетверга відбуваються на стадіоні «Ворскла». У будь-яку пору року, не зважаючи, світло за вікном чи темно, йде дощ чи сипле сніг, героїня сьогоднішнього маршруту завжди прибігає на заняття. Улітку в руках лише пляшка води, взимку ж за спиною мініатюрний рюкзак зі змінним взуттям для тренування в манежі. Дорога з дому займає близько 3-х км, тож у Анни завжди персональна розминка і заминка до й після основного бігового заняття з одноклубниками.