98% бігунів роблять це неправильно. Або не роблять це зовсім.

Занурюючись в тренувальний процес, більшість з нас забуває про те, що регулярні бігові тренування можуть не тільки приносити користь здоров’ю, але і шкодити йому, якщо ігнорувати один дуже важливий момент.

Захоплення бігом тягне за собою додаткові навантаження на м’язи попереку, хребет і суглоби ніг (голіностопні, колінні, тазостегнові). Бігова перетренованість знижує рухливість і еластичність суглобів та хребта.

Однак, всім, хто захоплюється бігом, особливо важливо підтримувати здорову спину і гнучкість суглобів.

Перед підготовкою до напівмарафону або марафону, пробігаючи до 70 км на тиждень, лише дехто приділяє належну увагу такому важливому елементу підготовки, як відпочинок і відновлення. Хоча саме ця частина тренувального процесу є критично важливою для всіх бігунів.

Кожному любителю бігу треба стати і любителем відновлення. Тому що відновлення після навантаження не менш важливе, ніж саме навантаження.

 

Вам доводилося відчувати біль під час бігу, коли кожне тренування перетворювалася в страждання? Несподівані травми призводили до пропусків запланованих тренувань і звернення до лікаря? Раптові болі змушували зійти з дистанції?

Після тривалих пробіжок або виснажливих змагань дрібні розриви м’язових волокон можуть обернутися рубцюванням тканини. Згодом це погіршує роботу м’язів і негативно позначається на результаті.

Якщо продовжити ігнорувати проблему, накопичення навантаження і перетренованість будуть призводити до зниження якості бігових занять, погіршення показників швидкості й витривалості, що, в свою чергу, призведе до перенапруження і травм.

Існує кілька методів відновлення, серед яких важливе значення займають сон, масаж, харчування, пасивний відпочинок. Однак, одним з найбільш ефективних методів є практика йоги, що прискорює відновлення м’язів і зв’язок.

Чому йога?

– допомагає зміцнювати і розтягувати м’язи, що задіяні при тривалих пробіжках;

– підвищує ефективність і працездатність всіх м’язів і суглобів;

– знімає втому і напругу;

– зменшує крепатуру на наступний день після тренування;

– вчить дихати правильно, покращуючи кисневий обмін в тканинах;

– прискорює загоєння мікротравм;

– перешкоджає утворенню рубців;

– запобігає травмам в майбутньому.

Йога – важлива частина підготовки до забігів. Тому що йога і біг – статика і динаміка. Вони доповнюють один одного.

Уявіть собі радість від бігу без травм, втомленої спини і з відчуттям легких ніг, наповненості силою, можливістю бігти, покращувати результати і перемагати!

Йога хоча б раз на тиждень у вигляді додаткових тренувань до основних бігових занять допоможе вам швидко і ефективно відновлюватися, виходити на новий рівень – покращувати показники швидкості й витривалості без травм в майбутньому. Тому що відновлення після навантаження не менш важливе, ніж сама навантаження.

Пам’ятайте: найперше, що необхідно після бігу на довгу дистанцію – це відновлення. Тому найкраще тренування – це відновлення.

Інструктор з йоги, член Running club Poltava Тетяна Лукомінська