Полтавський клуб любителів бігу «Running club Poltava» завершив сезон своїх бігових івентів довгоочікуваним дійством – нічним забігом «Полтавська ніч». Цьогоріч він був ще більш велелюдним, цікавим, атмосферним та об’єднуючим, адже до заходу долучалися цілими сім’ями та колективами. Кожен учасник отримав позитивні емоції та незабутні враження. Ми ж пропонуємо вам підбірку найяскравіших моментів з «Полтавської ночі-2018».

 • Полтавська ніч стала наймасовішим нічним забігом України: на старт дистанцій 5 та 10 км вийшло понад 350 учасників.
 • Усіх дивував кросівок, що висів на наметі видачі стартових пакетів. Як виявилось, таким чином організатори наочно продемонстрували, як правильно кріпити незвичний для багатьох учасників чіп. Він був виконаний у формі пластикового кільця з номером і його слід було нанизати на шнурок кросівка. До речі, саме така чіпова система нині є найточнішою.

Фаєр-шоу вже вдруге запалило нічний забіг у Полтаві. Але цього разу видовище було ще більш ефектним та тематичним стараннями Art show INDIGO. Кульмінацією дійства став вогняний напис «Полтавська ніч».

 • Переможцями серед чоловіків та жінок на 10-кілометровій дистанції стало подружжя спортсменів – Павло та Ірина Калініченко, які вже не вперше посідають призові місця в забігах «Running club Poltava».
 • Володимир Билим став володарем 2 місця на 10-кілометровій дистанції, поступившись лідеру 4 секундами! На трасі він впустив ліхтарика, зупинився та повернувся за ним. Можливо, саме цього втраченого часу на вистачило, щоб стати переможцем забігу. Напередодні старту співорганізатор та ведучий Валерій Ручка жартома порівняв ліхтарик з чіпом. Але, як кажуть у кожному жарті лише доля жарту. Тож ліхтарики тримали при собі. І недарма – адже хоч він і не виконує функцій фіксатора результатів, та є головним символом та прикрасою «Полтавської ночі».
 • До речі, торік на Полтавській ночі-2017 Володимир Билим теж посів друге місце, але на дистанції 5 км.
 • На цьогорічній «Полтавській ночі» переможці встановили два рекорди траси: у 2017 році перше місце на 10 км виборов Павло Леонов з результатом 35:32, у 2018 володар першого місця Павло Калініченко покращив цей час до 35:01. Торік Юлія Нехаєнко подолала 10 км за 47:38, цьогоріч – Ірина Калініченко за 41:57.
 • Організатори «Полтавської ночі» врахували побажання учасників клубних забігів і цього разу, окрім цінних подарунків, підготували грошові винагороди для переможців та призерів.

В індивідуальних забігах 5 та 10 кілометрів.

 • 1 місце – 1000 грн
 • 2 місце – 700 грн
 • 3 місце – 500 грн

В командному забігу:

 • 1 місце – 2000 грн
 • 2 місце – 1500 грн
 • 3 місце – 1000 грн
 • Уперше на «Полтавській ночі» був командний залік. Усього взяло участь 7 команд. Трійка лідерів має такий вигляд:
 1. Team HerbaLife team 02:36:14.22 1
 2. New Horizons team 02:36:46.94 2
 3. ТеплоТема team 02:50:46.45

До речі, у колективі «ТеплоТеми» 22 працівника, 12 з яких бігає (не рахуючи дітей директора, які теж разом з татом виходять на пробіжки).

 • На 5-кілометровій дистанції серед жінок член «Running club Poltava» Марина Франчук посіла перше місце, тоді як минулого року на «Полтавській ночі» 10 км вона подолала останньою.
 • Лише на деяких українських стартах існує традиція починати забіг з національного гімну. На «Полтавській ночі» теж пролунали слова «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…». Гімн України перед забігом на 5 км акапелло виконала член клубу «Running club Poltava», солістка Полтавського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя Лідія Кретова, яка до того ж долала 10-кілометрову дистанцію. Пісня суголоссям розлилася з-поміж велелюдної маси учасників та вболівальників.

Багатьох учасників турбувало питання, як рахувати кола на «Полтавській Ночі». Тож організатори передбачили в стартових пакетах браслети, які можна надягати на руку перед стартом і знімати по мірі подолання кіл дистанції. Це було зроблено виключно для зручності бігунів, а офіційно кількість подоланих кіл фіксувала чіпова система (результати за посиланням).

 • Володарі медалей «Полтавська ніч-2018» розійшлися в думках, які саме пам’ятки зображені на нагородах. Особливо дизайн цікавив учасників з інших міст. Тож розставляємо крапки над і: на медалі можна побачити Пам’ятник українським козакам, ювілейний “Глобус Полтави”, Монумент слави, Краєзнавчий музей, Свято-Успенський собор, Хрестовоздвиженський монастир, Білу альтанку.
 • До речі, завдяки мідному забарвленню медаль «Полтавської ночі» порівняли з нагородою Нью-йоркського марафону.
 • Організатори підготували для учасників дійства неймовірну фотозону. Дерев’яний фон прикрашав напис «Я біжу Полтавську ніч» та гірлянда з ламп. Осінній затишок створили за допомогою тюків сіна, пледів та фруктово-овочевого урожаю: кукурудзи, гарбузів і яблук. За кількістю фотографій на цій локації в соцмережах можна зрозуміти, що фотозона всім припала до душі.

«Полтавська ніч-2018» закінчилася, але обіцяємо: наступного року наш захід буде ще більш масовим, атмосферним, цікавим, з новинками та сюрпризами! А найголовніше, як і після минулорічного нічного забігу, ряди «Running club Poltava» почали поповнюватися новими любителями бігу. Пропонуємо і вам бігати не тільки на наших івентах, а й на постійних тренуваннях – щовівторка та щочетверга о 6:30 на стадіоні «Ворскла» (у холодну пору року – манеж), та щосуботи на runday (стежте за анонсами місця і часу проведення на сторінці https://www.facebook.com/running.club.poltava/).

Партнери «Полтавської ночі-2018»: Spartak GYM фитнес-клуб, Медичний центр «Медіон», гурт «HashTag», Art show «INDIGO», виробник натуральних приправ «Zelenka», інтернет – магазин «Sport Viking», «ТеплоТема», «Open Kitchen», фотограф Альона Мілевська, event team «Дефіляда», кавова майстерня «Фісташка», кейтеринг-служба «Дом-кафе».