Маршрут: коло Першотравневим проспектом, навколо “студентської алеї”. Протяжність одного кола – 1 км.

Герой: Віта Пугач, членкиня Running club Poltava

– Серйозно почала бігати 3 роки тому, у жовтні. Хоча я завжди бігала, просто мало і не вважала, що зможу бігати більше. 2-3 км для мене вже був подвиг. Спробувати більш довгі дистанції мене спонукав Дмитро Геращенко після тренінгу «Ціннісний інтелект», де він показав відеоролик про гірський ультратрейл. Там бігли люди різного віку, з різними вадами. І на фініші їх зустрічали близькі з такими емоціями… Це відео було в точку, якраз в потрібний для мене момент. Якийсь був переломний період в житті. Після цього я почала постійно прокручувати думку в голові про більш серйозне заняття бігом. І мій колега Валерій Матевосян підтримав мене, розказав про Ранінг клаб Полтава, куди він вже сходив на тренування. І тоді ми пробігли свою першу дистанцію 3 км на офіційному старті – на Полтавському напівмарафоні.

– А “Полтавську ніч” ми вперше бігли колективом “Теплотеми” у 2018 році і в командному заліку посіли 3 місце. Цьогоріч теж будемо бігти, як команда, вже у більшому складі й більш підготовлено.

Полтавська ніч-2018

Про маршрут “Полтавської ночі“:

– Я тут бігаю на вихідних, коли в мене невелика дистанція і ми нікуди не їдемо за місто бігати клубом. Мені подобається, що тут мало транспорту на відміну від Корпусного парку, де часто бігають. І природа чудова. Тут тихо, затишно, зелено, цікаво – не набридає.

Оцінка маршруту героєм (за 5-бальною шкалою)

Покриття дистанції: 5 (ідеальне асфальтове покриття, набір висоти відсутній)

Транспортна завантаженість: низька (рано вранці майже відсутній трафік, є хіба що припарковані авто)

Природа: 5 (багато зелених насаджень, чисте, незагазоване повітря).

Загальна протяжність: коло 1 км

Оцінка маршруту: 5

Цікаві об’єкти на маршруті:

Світлина від Running club Poltava.
Місце проведення Полтавської Ночі понад 40 років тому
  1. Полтавський музей авіації та космонавтики, відкритий 23 вересня 2001 року. Раніше – будинок полтавської пожежної команди — мурований, одноповерховий будинок з мансардою в Полтаві, на Першотравневому проспекті, 16. Споруджений у 1811 році в стилі класицизму. Пам’ятка архітектури першої половини XIX століття — внесений до реєстру пам’яток архітектури національного значення.
Позаду – музей авіації

2. Полтавський літературно-меморіальний музей І. П. Котляревського, відкритий 28 вересня 1952 р. Цей старовинний будинок поч. ХІХ ст., за переказами, належав поету В.В.Капністу.

Результат пошуку зображень за запитом "музей котляревського полтава"

3. Парк «Перемо́га» (колишній Полтавський міський сад) — парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні (з 1970 року). Найстаріший парк міста. Його площа – 30,9 гектарів.

4. Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка (ПолтНТУ) — вищий навчальний заклад в Україні. Центральний корпус університету — пам’ятка архітектури першої половини 19 століття (класичний стиль) — є складовою частиною ампірного ансамблю Полтави, споруджений у 1828—1832 роках за проектом петербурзького архітектора Людвіга Шарлеманя як приміщення для інституту шляхетних панн.

5. Храм Віри, Надії, Любові та їх матері Софії побудовано в 2002 році за ініціативою міської влади та жіночої релігійної громади Полтави. Автор проекту — заслужений художник України архітектор Анатолій Чернощьоков. П’ятибанний храм у стилі класицизму увінчує центральний, більш ніж п’ятиметровий хрест. Декоративні бані-дзвони містять сім дзвонів. Всі вони відлиті на «Полтавському тепловозоремонтному заводі». Найпотужніший з них, вагою 271 кг, носить назву «Полтава».

Результат пошуку зображень за запитом "храм віри надії любові полтава"

6. Пам’ятник славним захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну, початок XX століття (пам’ятник Леву в народі).

Це гранітний обеліск на постаменті (загальна висота 8,8 метрів). На обеліску — бронзовий старий герб Полтави, біля підніжжя — бронзова фігура лева, на постаменті — дошки із меморіальними написами. До 1918 року пам’ятник увінчувала бронзова скульптура двоголового орла. Обнесений огорожею з куль-ядер, які з’єднані між собою ланцюгом. Автори — архітектор О. О. Більдерлінг, скульптор О. Л. Обер. У період німецько-фашистської окупації бронзові деталі було вивезено до Німеччини. У 1947-1949 роках заново відлиті у Ленінграді і встановлені, збільшено висоту пам’ятника. Реставрований у 1949 році.


На героїні

Кросівки: Asics GT 2000

– Серед кросівок ще не визначила свого фаворита – поки що тестую. У цій моделі бігаю в холодну пору року і на довгі дистанції. На 21 км і на швидкісні мені більше Mizuno подобаються.

Годинник: Garmin Forerunner 610.

– У годиннику все подобається. Єдине – відсутня автоматична синхронізація зі смартфоном. Дані треба скидати на комп’ютер. Але це не критично. Я особливо не страждаю від того, що не можу виставляти в соцмережах скріни своїх тренувань. Натомість мені подобається, що і взимку сенсор відмінно реагує на дотик, навіть у рукавичках. А ще на забігах результат з мого годинника співпадає з офіційними результатами (хіба кілька секунд різниці). І ціна демократична.

Головна бігова мрія:

У першу чергу встановити особистий рекорд на напівмарафоні 1:45 і хоча б 3:50 на марафоні. На майбутнє – 100 км, але не раніше, ніж через 2 роки.

“Personal best”:

  • Чернігівський напівмарафон-2018 – 1:46
  • Ризький марафон-2019 – 3:58
  • Київський ультрамарафон-2019 – 50 км за 5:22
  • «Полтавська ніч-2018» – 3 місце, у складі команди “Теплотема”

Бігова фішка:

– Коли мені треба на тренування, я дуже пунктуальна. У мене немає такого – проспала чи ще щось. За 3 роки, що я бігаю, якщо й не пішла, то була дуже поважна причина.

Ще одна моя особливість – дуже часто забуваю вдома біговий годинник)

Від автора: дуже хороша особливість – забувати вдома годинник. Недарма ж кажуть: щасливі годин не помічають!

Так тримати, Віто!

Світлина від Вити Пугач.